Šalounova 470/38, 703 00 Ostrava, Vítkovice
+420 607 802 188
zuzana@sovadinova.cz

Jana

Všichni v životě něco hledáme. Na své cestě hledání, plné práce a aktivit, mne zastavila záda. Přesněji, bederní a křížová oblast mi vypověděla službu pro výhřez ploténky. Bolest mě silně paralyzovala a zůstala jsem ležet.

I přes to, že jsem sportovala: cyklistika, každodenní cvičení a chůze, tak jsem byla vyřazena z aktivity. Tišící léky nepomáhaly a řešením by byla jen krátkodobě úlevová injekce, která pro mne nebyla správným řešením. Co s tím? Věděla jsem, že je třeba postavit se k tomu čelem a nespoléhat na pomoc nějaké pilulky. Hledala jsem cestu, jak rozpustit bolest a vyprostit se ze své bezmocnosti.

Známé jógové cviky na záda ani relaxační zádová cvičení nepomáhalo. V nejtěžších životních situacích se řídím pravidlem: „Naděje umírá poslední“. V hlavě mi svitlo: „Máš lana ve skříni, která si dostala k Vánocům“. Měla jsem štěstí … ale, neznala jsem techniku. Pomocí krátkých videí na Youtube jsem začala 3x denně cvičit. A bolesti pomalu ustupovaly… pokračovala jsem cvičením metody SpS … časem bolesti odezněly. Toto cvičení pomáhá nejen od bolesti, formuje naše tělo a posiluje většinu svalových skupin. Proto jsem lana nepověsila na hřebík a pokračovala v hledání trenéra, který mi pomůže dotáhnout cvičení do dokonalosti.

Tady jsem narazila na lektory – amatéry, kteří neuměli techniku SpS přizpůsobit individuálně, a tak jsem hledala dál a našla.

Má cesta, pro užitečné lekce, vedla několikrát z Karviné do Ostravy, k Zuzce do Vítkovic. Od té doby jsou lana a SM systém stále se mnou, doma i na cestách. Ty z vás, kteří jste dočetli až tady, navádím, nehledejte a nečekejte, až vás tělo zastaví. Začněte. Zuzka vám pomůže.

Posílám Zuzce velké díky.